Kılıçdaroğlu: Ben bu milletin sağduyusuna güveniyorum

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Parlamentoda 550 milletvekili var. Sayıyı 600'e çıkarıyorlar, niçin? Niye 600'e çıkarıyorsun?" dedi.

Devamını oku...

Erdoğan: Ödünç akılla bir yere varamayacağımızı kabul etmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkalarının vicdanına, çalışmalarına bel bağlayamayız. Ödünç akılla, sipariş çalışmalarla bir yere varamayacağımızı artık kabul etmeliyiz." dedi.

Devamını oku...

Yıldırım: Biz dilden değil, gönülden 'evet' istiyoruz

Başbakan Yıldırım,"Yeni sistem, terörün sonunu getirecek, terörü yok edecek. Siz zannediyor musunuz ki PKK, DEAŞ, FETÖ avaz avaz 'hayır' kampanyasını boşuna yapıyor, onlar 'hayır' çıksın diye kendilerini parçalıyor" dedi.

Devamını oku...

Çavuşoğlu: Kardak konusunda tutumumuz bellidir

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunan Bakan Kocias'ın açıklamalarına ilişkin, "Unutulmasın çıkacağımız zaman çıkmamız gereken yerlere çıktık. Kardak konusunda da tutumumuz bellidir." dedi.

Devamını oku...

Makam aracı ile en çok yol yapan 10 vekil!

Makam aracı sahibi vekillerin kat ettiği yol ve harcadıkları benzin miktarının faturası ortaya çıktı. En çok yakıt tüketimi gerçekleştiren 10 vekil arasında 1 milyonu aşan iletişim faturası krize neden olan ve Divan üğyeliğinden istifa etmek zorunda kalan Elif Doğan Türkmen de var.

Devamını oku...

Seçmen listeleri askıdan iniyor

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) hazırladığı seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi askı listeleri yarın askıdan inecek.

Devamını oku...

Çavuşoğlu: Rakkalı insanlara şehri güvenli şekilde teslim edebiliriz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili, "Doğru strateji ve doğru gruplarla DEAŞ'ı temizleyebiliriz ve gerçek sahibi Rakkalı insanlara şehri güvenli şekilde teslim edebiliriz." dedi.

Devamını oku...

CHP'nin Referandum İçin Getirdiği Şilili Reklamcı: 'Hayır' Oyunun Ne Önerdiğini Anlamış Değilim

CHP'nin referandum için davet ettiği Şilili reklamcı Ferrada, "Ben bir haftadır buradayım, 'Hayır' oyunun ne önerdiğini anlamış değilim" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...

Erdoğan: İdam için referandum yolu açabiliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam talebinin parlamentodan geçmesi durumunda onaylayacağını belirterek, "Gerekirse bunun için de bir referandum yolu açabiliriz." dedi.

Devamını oku...

Yıldırım: Disiplin ve benzer suçları işleyenleri kapalıdan açığa alıyorlar

Başbakan Yıldırım, 10 yıldan az hapis cezası bulunanların açık cezaevlerine nakillerine ilişkin, "Disiplin suçlarına benzer suçları işleyen ve hüküm giyen mahkumları kapalıdan açığa alıyorlar." dedi.

Devamını oku...

Müezzinoğlu: Emeklilere promosyon için bankalarla tek protokol yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "(Emekliler) Bugünden itibaren hangi bankadan emekli maaşlarını almak istiyorlarsa, o bankalarla yalnız bir protokol yapacaklar" dedi.

Devamını oku...

Bozdağ: Gülen'in iadesini görüşmek için ABD'ye gidebilirim

Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ elebaşı Gülen'in iade sürecine dair, ABD'nin yeni Adalet Bakanı Sessions ile görüşmek üzere bu ülkeye gidebileceğini söyledi.

Devamını oku...

Yıldırım: Dünya DEAŞ ile mücadele ediyormuş gibi davranıyor

Başbakan Yıldırım, "Dünya DEAŞ ile mücadele ediyormuş gibi davranıyor. Gerçekte mücadele eden yok. Tek mücadeleyi veren Türkiye." dedi.

Devamını oku...

CHP'li Yılmaz: Suriyelilere vatandaşlık verilmesi yanlış bir politikadır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Suriyelilere vatandaşlık verilmesine ilişkin, "Bu yanlış bir politikadır. Bu kadar milli bir konuda, bu kadar tek başına hareket etme hayra alamet değildir." dedi.

Devamını oku...

Soylu: Kılıçdaroğlu adamlarını bir araya topla

İçişleri Bakanı Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Kılıçdaroğlu'na söylüyorum; adamlarını bir araya topla. Terör örgütünün propagandasını yapmasınlar." dedi.

Devamını oku...

MHP'li Büyükataman: Sizin boyunuzun ölçüsünü 15 Temmuz'da millet almadı mı?

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, "Biri çıkmış 'kongreyi toplayın da boy ölçümüzü alın' diyor. Sizin boyunuzun ölçüsünü 15 Temmuz'da millet almadı mı? Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi kurun partinizi de görelim boyunuzun ölçüsünü." dedi.

Devamını oku...

MHP'li Yalçın: MHP'nin haklılığının kabul ve teslim edileceğine şüphemiz yoktur

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, "MHP'nin neden anayasa değişikliği sürecinin önünü açtığının ileride daha iyi anlaşılacağına, bu konuda da MHP'nin haklılığının kabul ve teslim edileceğine şüphemiz yoktur." dedi.

Devamını oku...

Işık: El Bab'ın tamamına yakını artık kontrol altına alındı

Milli Savunma Bakanı Işık, "El Bab'ın tamamına yakını artık kontrol altına alındı, ilçe merkezine de girildi. Arama tarama faaliyetleri bittiğinde El Bab tamamen DEAŞ unsurlarından temizlenmiştir diyeceğiz." dedi.

Devamını oku...

Kılıçdaroğlu: Önce siz kendi çocuklarınızı Rakka'ya gönderin

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "El Bab'daki şehitler yetmedi, şimdi de 'Rakka'ya gireceğiz' diyorlar. Bu vatan evlatları, anaların gözyaşı, sönen ocaklar umurlarında değil." ifadesini kullandı.

Devamını oku...

Yıldırım: FETÖ artık Pakistan'da hayat alanı bulamayacak

Başbakan Binali Yıldırım, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile yaptığı ortak basın toplantısında 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, "Terör örgütü Fetullahçı örgüt faaliyette bulunduğu 170'e yakın ülkede büyük bir tehdittir. Kardeş Pakistan'ın değerli kardeşimin atacağı ilave adımlar ile FETÖ artık Pakistan'da hayat alanı bulamayacak. Tamamen ülkeyi terk edecektir" dedi.

Devamını oku...

Bozdağ'dan ABD Adalet Bakanı'na FETÖ mektubu

Adalet Bakanı Bozdağ, ABD Adalet Bakanı Sessions'a gönderdiği mektupta, Türk halkının, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iade edileceği beklentisi içinde olduğunu vurguladı.

Devamını oku...

MHP'li Yönter: CHP'nin yaptığı siyasi ahlaksızlık

MHP İstanbul Milletvekili Yönter, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) başörtüsü yasağının kaldırılmasının son derece isabetli olduğunu söyledi.

Devamını oku...

Kalın: Ulusal güvenliğimizi tehdit eden bir unsur varsa Türkiye gereğini yapar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Ulusal güvenliğimizi tehdit eden bir unsur varsa ister Halep'te ister El Bab'da ister Rakka'da olsun, Türkiye bunun gereğini her zaman yapar. Bunun için de bir başka ülkeden izin almak durumunda değildir" dedi.

Devamını oku...

Yıldırım: Referandum programlarını iki parti ayrı ayrı yapacak

Başbakan Yıldırım, MHP ile ortak kampanya hakkında, "Programları AK Parti olarak biz ayrı yapacağız, onlar ayrı yapacaklar." dedi.

Devamını oku...