Yunanistan'dan 2 darbeci askerle ilgili açıklama

Yunanistan, FETÖ darbe girişiminde yer alan iki askerin sığınma başvurusunu değerlendirmeye alacağını açıkladı. Yunan savcılığı ise askerlerin ülkeye yasa dışı girişleri hakkında suç duyurusunda bulunmadı.

Devamını oku...

Kardak'ta yine gerginlik

Türkiye ile Yunanistan arasında Kardak kayalıklarında yaşanan gerginlik bugünde de devam etti. Kardak'a bir mil mesafedeki Çatal Ada yanından Türk karasularına girmeye çalışan Yunan savaş gemisine "Kaş" isimli Türk karakol botu engel oldu.

Devamını oku...

Kardak'ta yine hareketli dakikalar

BODRUM'un Gümüşlük Mahallesi'ne 3.8 mil uzaklıktaki Kardak Kayalıkları çevresinde Türk ve Yunan botları arasında bugün yine hareketli dakikalar yaşandı. Türk sularına girince müdahale edilen Yunan botu arıza yapınca, 30 dakika boyunca sıkıntının giderilmesini bekledi. Arıza giderilmesinin ardından Yunan botunun kendi sularına dönmesiyle gerginlik sona erdi.

Devamını oku...

İran'dan Türkiye'ye küstah uyarı: Eğer tekrarlanırsa...

İran Dışişleri Sözcüsü Kasımi haddini fazlasıyla aştı.

Devamını oku...

Belçika mahkemesi Fehriye Erdal kararını açıkladı

Belçika Brugge Ağır Ceza Mahkemesi, gıyabında yargılanan Sabancı suikastı faillerinden Fehriye Erdal'a Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı 15 yıl hapis cezası ile 10 yıl sivil ve siyasi haklardan mahrumiyet cezası verdi.

Devamını oku...

Dışişleri Sözcüsü Müftüoğlu: Belçika Temsilciler Meclisinin kararını tanımıyoruz

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Belçika Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen 'Türkiye'ye IPA II Çerçevesinde Sağlanan Yardımların ve Avrupa Birliği Üyelik Müzakerelerinin Dondurulması' konulu tavsiye kararının kınandığını belirterek, "Belçika Temsilciler Meclisinin bu kararını tanımıyor ve Belçikalı Parlamenterlerin 15 Temmuz sırasında ülkemizde yaşananları ve terörle mücadelemizi anlamaktan uzak olduklarını müşahade etmekten esef duyuyoruz" dedi.

Devamını oku...

Türk karasularını ihlal eden Yunan botu geri çevrildi

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarındaki Kardak kayalıklarında Türk karasularını ihlal eden Yunan botu geri çevrilirken, iki ülke sahil güvenliği arasında yaşanan hareketlilik telsiz konuşmalarına da yansıdı.

Devamını oku...

Akar-Dunford görüşmesinde terörle mücadelede görüş birliği

Genelkurmay Başkanı Akar ile ABD Genelkurmay Başkanı Dunford'un görüşmesinde, başta PKK ve DEAŞ olmak üzere Suriye ve Irak'taki terör örgütleri ile mücadele konularında görüş birliği teyit edildi.

Devamını oku...

Yıldırım ve CIA Direktörü Pompeo, FETÖ ile mücadeleyi görüştü

Başbakan Yıldırım, CIA Direktörü Pompeo'ya, Türkiye'nin FETÖ ile mücadeleye yönelik yaklaşımını ve bu çerçevede ABD yönetiminden beklentilerini aktardı.

Devamını oku...

TSK duyurdu: Rus uçağı yanlışlıkla askerlerimizi vurdu

Rus savaş uçaklarının El Bab'da yanlışlıkla TSK unsurlarını vurduğu duyuruldu.

Devamını oku...

Pentagon sözcülerinden Pahon: Müttefikimiz Türkiye’yi değerli bir ortak olarak görüyoruz

Pentagon sözcülerinden Pahon, Türkiye ile ABD arasında Suriye konusunda olumlu yönde ilerleyen bir ilişki olduğunu belirterek, "Müttefikimiz Türkiye'yi değerli bir ortak olarak görüyoruz." dedi.

Devamını oku...

Türk askerinin Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldı

TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Devamını oku...

Kardak kayalıklarında hareketli anlar kameralara yansıdı

Kardak kayalıklarında Türk karasularını ihlal eden Yunan güçleri ile Türk sahil güvenlik ekipleri arasında, telsiz konuşmalarına da yansıyan hareketli anlar saniye saniye görüntülendi

Devamını oku...

Yıldırım-Serrac ortak basın toplantısı

Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac ile baş başa görüşme ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Devamını oku...

CIA Direktörü Pompeo ilk yurt dışı ziyaretini Türkiye'ye yapacak

CIA Direktörü Pompeo'nun ilk yurt dışı ziyaretini yarın Türkiye'ye gerçekleştireceği, ziyaret kapsamında Türk yetkililerle PYD ve FETÖ başta olmak üzere gündem maddelerini istişare edeceği öğrenildi.

Devamını oku...

Erdoğan'dan Trump'a: PYD/YPG'ye destek vermeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefon görüşmesinde, El Bab ve Rakka'da birlikte hareket edilmesi konusunda mutabık kaldı.

Devamını oku...

Putin'den Türk Akımı projesi anlaşmasına onay

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesine ilişkin anlaşmayı onayladı.

Devamını oku...

Erdoğan ve Trump bu gece telefonda görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile bu gece telefonda görüşecek.

Devamını oku...

Kardak'ta fırtınaya rağmen devriye sürüyor

Türk Sahil Güvenlik güçleri, Kardak krizinin 21. yılında, Türk karasularını ihlal eden Yunan güçlerini önleme çalışmalarına fırtınaya rağmen devam ediyor.

Devamını oku...

Dışişleri Bakanlığından İsrail'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Parlamentosu'nun Filistinlilerin özel mülkleri üzerine inşa edilmiş toplam 4 bin konuttan müteşekkil çeşitli yerleşimlere onay veren yasayı kabul etmesini kınadı.

Devamını oku...

Kardak'ta yarım saat arayla devriye

Türk Sahil Güvenlik güçleri, Kardak krizinin 21. yılında, Türk karasularını ihlal eden Yunan güçlerini önleme çalışmalarına devam ediyor.

Devamını oku...

Dışişlerinden Yunan Bakana tepki

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Milli Savunma Bakanı Panos Kammenos'un açıklamalarına tepki gösterdi.

Devamını oku...

Rus savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

ÇANAKKALE Boğazı'ndan, Rus Donanması'na ait 158 borda numaralı savaş gemisi 'Caesar Kunikov' geçti.

Devamını oku...

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Müftüoğlu: Yunanistan'ın tatbikatı uluslararası hukukun açık ihlali

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan'ın Ege'deki İstanköy adasına yönelik asker indirme talimi hakkında,"Bu tatbikat uluslararası hukukun açık bir ihlalidir." dedi.

Devamını oku...